Spoločnosť PK AUTO spol. s r.o. je autorizovaný predajca vozidiel a autorizovaný servis značiek Opel, Toyota, Nissan na trhu už od roku 1990.

Nová generácia Toyoty Yaris

Predpredaj novej generácie obľúbeného modelu Toyota Yaris sa práve začal. Štvrtá generácia využíva ako prvé vozidlo v segmente novú podvozkovú platformu TNGA-B (Toyota New Global Architecture), dostala nový výkonný trojvalec s objemom 1,5 litra vrátane hybridnej verzie a zároveň bola vyvinutá ako najbezpečnejšie vozidlo v triede malých vozidiel.

Toyota Yaris novej generácie bola opäť kompletne navrhnutá v Európe pre európsky trh. Vyrábať sa začne v júni vo francúzskom meste Valenciennes a od budúceho roku aj v závode TPCA v stredočeskom Kolíne, kde sa už vyrába model Aygo.

Základná cena päťdverového hatchbacku s motorom 1,0 VVT-i s výbavou Active sa začína na úrovni 12 490 €. Cena hybridnej verzie sa začína na úrovni 16 490 €. Spustenie predaja sprevádza v závislosti od výbavy a motorizácie cenové zvýhodnenie až do výšky 1 300 €. Ide doteraz o najlepšiu ponuku, s ktorou spoločnosť Toyota prichádza na slovenský trh v rámci uvedenia nového modelu. Pri kúpe nového vozidla je navyše možné využiť aj výhodné financovanie Toyota Easy s 0 % navýšením.

Nová platforma GA-B prináša štýl, praktickú všestrannosť, potešenie z jazdy a bezpečnosť. Nový Yaris má oproti predchodcovi o 50 mm väčšiu šírku a rázvor, hoci celkovo je o päť milimetrov kratší. Rozchod sa oproti predchádzajúcej generácii zväčšil o 57 mm. V ponuke motorizácií je nový trojvalcový atmosférický zážihový agregát 1,5 Dynamic Force s výkonom 121 koní a jeho hybridná verzia 1,5 Hybrid Dynamic Force s výkonom 116 koní, ktorá poskytuje vodičovi dynamickejšie reakcie, nárast systémového výkonu o 15 percent a zníženie spotreby o viac než 20 percent.
Na slovenskom trhu sa Yaris predstavuje so štyrmi úrovňami výbav. Na základnú výbavu Active nadväzuje stredná výbava Comfort a najnáročnejších zákazníkov osloví štýlové prevedenie Selection alebo limitovaná verzia Premiere Edition.

V interiéri vozidla zaujme podľa výbavy nový binokulárny prístrojový panel, vyhrievaný volant, bezdrôtová nabíjačka smartfónu alebo projekčný displej.

Už v základnej výbave je k dispozícii inteligentný adaptívny tempomat fungujúci v plnom rozsahu rýchlostí vrátane semi-autonómneho riadenia. O bezpečnosť sa v rámci štandardnej výbavy stará aj súbor prvkov Toyota Safety Sense 2.5 (vylepšená druhá generácia), ktorý okrem iného zahŕňa bezpečnostný systém na zabránenie nehodám s funkciou rozpoznávania chodcov a cyklistov, systém na zmierňovanie rizika nehody na križovatkách, asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na sledovanie únavy vodiča alebo núdzový asistent riadenia. Toyota sa s novým modelom snaží dosiahnuť hodnotenie 5 hviezdičiek v európskych testoch Euro NCAP, a to okrem iného aj vďaka unikátnemu centrálnemu airbagu pre predné sedadlá.

Pôvodný Yaris na trhu okamžite vzbudil pozornosť a už v roku 2000 získal európsky titul Auto roka, a rovnako aj ocenenie Motor roka za jednotku s objemom 1,0 litra s priekopníckymi parametrami. V roku 2012 sa predstavila Toyota Yaris Hybrid, prvý plne hybridný model v triede malých vozidiel na svete. Odvtedy sa v Európe predalo vyše 500 tisíc týchto automobilov.

Spoločnosť Toyota na rozlúčku s existujúcou generáciou modelu pripravila ponuku Yaris Classic, v rámci ktorej si zákazníci môžu zakúpiť dobre vybavenú benzínovú verziu s 1,5-litrovým motorom a so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou už za 11 390 €.

V PK AUTO sa na nový Yaris tešíme od septembra 2020 a s radosťou Vás budeme informovať, keď si ho už budete môcť u nás pozrieť a otestovať na testovacej jazde. Váš tím PK AUTO

Zasielanie noviniek a aktuálnych akcií My na vás myslíme, Vy už nebudete musieť, zaregistrujte sa do našej databázy klientov a dáme Vám vedieť o plánovaných akciách, výpredajoch aj novinkách.

Sledujte náš Facebook a Instagram Pravidelne tam nájdete naše novinky, akcie, ale aj súťaže o hodnotné ceny.

Telefón0905 905 676 E-mailzakaznik@pkauto.eu

Zákaznícke centrum

Pri osobnom rozhovore Vám vieme poradiť najlepšie. Neváhajte nás kontaktovať alebo nám zašlite Váš telefonický kontakt a my Vám zavoláme späť.